Máš účet a chceš se přihlásit?

Leaving Neverland s Michaelem Jacksonem

Dokument je výpovědí Wadea Robsona (37) a Jamese Safechucka (41), kteří velmi otevřeně vypráví příběh o dlouholetém vztahu s Michaelem Jacksonem (✝50), který se na nich dopouštěl sexuálního zneužívání.

Dvoudílný dokument

Dílo z produkce HBO, které bylo odvysílán v březnu tohoto roku, zprostředkovává výpověď dvou, dnes již dospělých mužů, kteří velmi citlivě vyprávějí svůj příběh o setkání s popovou ikonou, Michaelem Jacksonem, který si s nimi vytvořil dlouholetý vztah, jenž obsahoval mimo jiné řadu sexuálních zneužívání.

Wade Robson a James Safechuck hovoří velmi podrobně o Jacksonově chování, které si vysvětlovali jako láskyplné a které šlo ruku v ruce s manipulací vůči nim, vůči jejich rodinám, především matkám, která je ukotvila v přesvědčení, že jsou výjimeční a že je Michael skutečně miluje a především je přesvědčil, že oni milují jeho. Příběhy Wadea a Jamese, které nebyly jedinými v souvislosti s životem Jacksona, jsou velmi odvážnými vystoupeními, které mohou pomoci pochopit, jak funguje manipulace, proč může být nebezpečná a jaké následky mohou mít traumata, která se tvoří v dětství.

Dokument patří i jejich matkám, které po dobu několika dlouhých let netušily, že se jejich synům děje něco špatného. Obrovská sláva a pocit výjimečnosti pohltil jejich schopnost racionálního a kritického myšlení a zásadně ovlivnil životy chlapců i životy jejich rodin a blízkých.

Zajímá tě nae? Odebírej náš feed a objev toho více