Máš účet a chceš se přihlásit?

Glosa: 8 archetypů mužů, které ženy poznají, než najdou toho pravého

Máte za sebou několik nevydařených vztahů? Zoufáte a toužíte poznat toho pravého? Pokud jste prožila více jak tři partnerské vztahy, pravděpodobně jste narazila minimálně na jednoho z níže popsaných archetypů. Nevydařené vztahy mají velkou moc, posouvají nás blíže k tomu pravému. Ale kdo to vlastně je a jak ho poznáte?

Kromě toho, že nás rozchody učí, co je pro nás ve vztahu důležité, zároveň utvářejí náš vlastní přístup k partnerovi a vztahu celkově, který je stejně důležitý jako chování našeho protějšku.

Mamánek

Velmi známý archetyp pro svou vysokou četnost. Při setkání s Mamánkem vám na první pohled může připadat milé, že jeho vztah k rodině, a často právě k matce, je velmi rodinný, pečující a otevřený. Ne nadarmo se říká, že muži si své partnerky hledají podvědomě podle svých matek. Proto dobrý vztah k matce evokuje dobrý vztah k ženám. A to může být rozhodně dobrým signálem. Nicméně jak je známo, nic se nemá přehánět. Již po pár měsících strávených s Mamánkem si můžete připadat, že vy jste vždy ta druhá, a nezřídka kdy máte dojem, že kdyby bydlet se svojí mámou do konce života patřilo mezi společenské normy, dávno by se váš přítel sestěhoval zpět. Pokud se přeci jen silou vůle a přesvědčení rozhodnete s Mamánkem zůstat, časem zjistíte, že abyste vyrovnala pozornost vůči jeho matce, stáváte se jakousi verzí Máma 2.0, a to vás může velmi brzy přestat bavit, protože se ve vašich očích stane z vašeho partnera dítě.

TIP: Mamánka odhalíte velmi snadno. Prozradí ho každodenní telefonáty s jeho matkou nebo rodinou a neschopnost vynést koš nebo ustlat postel.

Blázen

Jeden z nejvýraznějších archetypů. Většinou ho potkáváte, když jste na dně, zlomená z rozchodu, zoufalá nebo znuděná ze schůzek z Tinderu. S bláznem zažíváte ve vztahu extrémní polohy. Vše je jako na horské dráze. Blázen bývá otevřen všemu novému, působí jako dobrodružný typ, rád cestuje, umí riskovat a baví ho to.

Chci odemknout celý článek za 28,- Kč

Chceš odemknout celý obsah magazínu?

Už jsi členem?

Zajímá tě nae? Odebírej náš feed a objev toho více