Máš účet a chceš se přihlásit?

Pauza — Jak si vybrat oddechový čas, než vám ho nařídí život sám

V originále Pause — How to press pause before life does it for you od Danielle Merchant.

V březnu letošního roku vyšla publikace od Danielle Merchant s názvem Pauza. Kniha je dostupná téměř v každém knihkupectví a ač je na pultech ke koupi teprve pár měsíců, aspiruje na bestseller letošního roku.

Poslouchej svou kondici

Kniha působí velmi jednoduše a umírněně. Pokud si potřebujete odpočinout četbou, pak právě dílo Pauza je pro to předurčené. Autorka v knize vyhradila prostor významu odpočinku a relaxace pro člověka. Vysvětluje, proč je důležité naslouchat a následně jednat podle svých vnitřních pocitů a uvědomovat si hladiny vlastní energie, které se neustále pohybují v různých sinusoidách jak přes den, tak ve spánku. V knize připomíná, že naši psychickou odolnost, fyzickou sílu a vnitřní balanc si napravíme a udržíme právě při pravidelném uvolnění v klidu, tichu a prostoru.

Burning out

Jedním z nejčastějších a z nejfatálnějších následků z nedostatečné relaxace a dlouhodobého udržování zrychleného tempa, je často skloňovaný syndrom vyhoření. Jedná se o naprosté selhání psychické a fyzické kondice, které se projevuje vyčerpáním, nechutenstvím, ztrátou jakékoliv motivace a konstantním poklesem nálady.

Je to o vás

Kniha vyzývá k ohleduplnosti a respektování vůči vlastním potřebám. Autorka v knize uvádí spousty praktických příkladů ze života a vypisuje užitečné metodiky relaxace a odpočinku. Značná část sebe rozvojových knih zmiňuje stále častěji právě opomíjení našich potřeb v hektickém světě dnešní doby. Pauza je dílem, díky kterému se začnete více věnovat sami sobě, zmírníte tlak, pokud na sebe často kladete nároky a budete toužit po hlubokém uvolnění.

Zajímá tě nae? Odebírej náš feed a objev toho více