Máš účet a chceš se přihlásit?

Když přijde existenciální krize

Navázali jsme spolupráci s terapeutem a školitelem Martinem Zikmundem a vytvořili listopadovou tour přednášek. V plánu je navštívit Prahu, Hradec Králové a Brno. Zvolili jsme téma, o kterém se veřejně málo mluví a přitom se může týkat každého z nás, a to v kteroukoliv životní dobu.

S radostí vám oznamujeme, že jsme na počátku spolupráce se školitelem a lektorem Martinem Zikmundem. Nedávno jste s ním mohli shlédnout rozhovor na DVTV, který vedla Daniela Drtinová.

Martin Zikmund je průvodcem lidí klíčovými změnami. Je absolventem Pražské psychoterapeutické fakulty PVŠPS a sebezkušenostního výcviku v Rogersovské psychoterapii u Diakonie CČE. Kromě toho absolvoval stovky hodin sebezkušenosti i v dalších psychoterapeutických směrech, zejména v daseinsanalýze, hagioterapii a taneční a pohybové terapii, a řadu online kurzů na prestižních zahraničních univerzitách. Je autorem blogu www.jecasnazmenu.cz a s jeho články se můžete pravidelně setkávat v českém vydání časopisu Marianne. Více se o něm dozvíte na www.martinzikmund.cz.

Spolu s Martinem jsme vytvořili pilotní tour přednášek. Pro listopadové termíny jsme zvolili téma: Když přijde existenciální krize.

O přednášce

Mnoho lidí se natolik soustředí na každodenní úkoly, až si přestanou všímat toho, jaký vlastně „žijí“ život. Jednoho dne může přijít okamžik, ve kterém je deficit žití v životě dožene. Jako ta nejtemnější propast se objeví to, čemu daseinsanalýza říká trhlina bytí. Ze začátku se projevuje zhoršeným psychickým a následně fyzickým stavem. Ona prázdnota se může začít postupně rozprostírat do celého našeho bytí, jako to dělala Nicota v Nekonečném příběhu. Někteří utečou k alkoholu a drogám, jiní k náhodnému sexu na jednu noc, další k adrenalinovým a exotickým prožitkům a dovoleným. A někteří z nich se své existenciální krizi postaví tváří v tvář a začnou bojovat za to, aby vzali svůj život konečně do svých rukou. A právě o tom bude naše přednáška.

Kde můžete přednášku navštívit?

Pro přednášku jsme se snažili vybrat útulné sály, kde by byl k dispozici také prostor pro další dotazy po jejím skončení. V odkazech na jednotlivá místa se dostanete až na rezervaci samotného křesla v sále.

04/11 | Studijní a vědecká knihovna, Hradec Králové

06/11 | Plechárna, Praha 14 (Černý most)

08/11 | Impact hub, Brno

12/11 | Prostor39, Praha 3 (Žižkov)

Zajímá tě nae? Odebírej náš feed a objev toho více