Máš účet a chceš se přihlásit?

6 důvodů proč přestat klít a začít žít

Jak přínosné je změnit práci, která nás nebaví nebo opustit vztah, ve kterém se trápíme? Proč bychom měli měnit zažité pořádky a dobrovolně vstupovat do nových a nepoznaných zkušeností?

O našem českém národu se nemálo kdy říká, že si často stěžujeme a s chutí negativně hodnotíme spoustu věcí. Je to opravdu tak, nebo se jedná o předsudek, který se začíná proměňovat?

Cestováním k novým přístupům

Ať je to tak či onak, je u nás stále více vnímán vliv z jiných kultur a zemí. Cestování zažívá boom již několik let. Lidé jsou tak mnohem více otevřenější, informovanější a jedním z viditelných následků je i fakt, že trh práce se za posledních 10 let progresivně změnil. Vznikly nové přístupy vedení, pracovní pozice se rozšířili o nové (např. Happiness manager, kde se klade důraz na spokojenost zaměstnance) a v neposlední řadě jsme se začali zajímat o ekologii a životní prostředí, přemýšlíme o politice, systému ve kterém žijeme a to je dáno i online světem, ve kterém je řada informací a zpráv.

Právě vzdělávání a správná informovanost může společnost dovést k objevování jiných úhlů pohledů a změně přístupů v našich životech. Jednou z hlavních bariér pro uskutečnění změny je bezesporu strach. Každá změna, ať už je plánovaná nebo ne, s sebou nese prvotní obavy. Nová zkušenost, rozhodnutí nebo vstup do nové situace prožíváme často s nervozitou až stresem. Vstupem do neznáma totiž přemýšlíme o možném riziku, a to nás často od změny odrazuje.

Jistě si vzpomenete na dilemata před vaším prvním randem, důležitým testem, průšvihem ve škole nebo utrpením z pomluvy od kamarádů nebo spolužáků. A co dnes? Usmíváte se? Rádi na tato období vzpomínáte? Za to vaše minulé já se cítilo pod tlakem a utápělo se ve strachu a zoufalství, jak je strašné, že tohle všechno se děje právě vám. Proč je tedy dobré naše strachy překračovat a plnit si naše touhy i přes obavy ze selhání?

Naučíte se hledat řešení

Pokud se postavíte vašim obavám nebo nářku, začnete hledat cesty k řešení vašeho problému. Jedině rozhodnutím, že v situaci nechcete zůstat znamená, že zastavíte stížnosti. Nezbude vám tedy nic jiného, než začít vymýšlet způsoby, jak situaci opustit.

Budete kreativní

Kreativita je jedna z vlastností, kterou je zapotřebí trénovat, abyste ji mohli používat. Vymýšlet nové věci a situace, které zatím v našich životech neexistují, nám otevírá brány do nového a především pestřejšího světa.

Získáte odhodlání

Čím častěji budete na pozitivní řešení z nepříjemné skutečnosti myslet, tím více si budete přát, aby se situace změnila. Upnete se na pozitivní představu a tím rozhýbete doposud neobjevené nastavení vašeho myšlení.

Budete se cítit šťastnější

Přemýšlet nad tím, jak se cítit lépe vede především k tomu se tak doopravdy cítit. Každý skutek začíná myšlenkou a čím silnější myšlenka je, tím blíže se dostáváte k samotné akci.

Získáte nové přátelé

Člověk, který řeší své nepohodlí a umí si poradit, je vyhledáván ostatními. My lidé vzhlížíme k sebejistotě, inovacím a celkově k dobrým koncům a řešením. Můžete se tak stát inspirací pro ostatní a to vás ve vašem přístupu výrazně posílí.

Zažijete nové zkušenosti, které rozvíjejí vaší osobnost

Jak by to vypadalo, kdyby jste se setkali se svým o 10 let mladším já? Jak byste se k němu chovali a jaké rozdíly v chování a přístupu byste vnímali? Přirozeně se posouváme tím, co prožijeme. Každá zkušenost, byť je sebe těžší, nás posiluje. Díky nim si tvoříme naši integritu a díky nim se rozvíjíme.

Zajímá tě nae? Odebírej náš feed a objev toho více