Ne nadarmo se říká, že lidé opouštějí své šéfy, nikoliv samotné společnosti. Možná se to stalo i vám. Máte skvělou práci, která vás baví, kolegové jsou bezva, ale nervózní a napjaté emoce, které chováte ke svému vedoucímu vás neopouští dokonce ani po pracovní době.

Gallup studie s více než 7000 americkými dospělými zjistila, že až 50 % zaměstnanců podává výpověď kvůli špatnému šéfovi. Pokud se rozhodnete z práce odejít, je kromě protestu proti čemukoliv, co se vám v zaměstnání nelíbí, výpověď také snaha zlepšit si život v určité fázi vaší kariéry. Stejná studie říká, že u většiny zaměstnanců jsou vedoucí pracovníci pozadu co se týče rozvoje silných stránek u svých podřízených, dávání efektivní zpětné vazby a stanovení jasných výkonnostních cílů.

V našich zaměstnáních se ale mnozí z nás potkávají s řešením toxického chování manažerů a vedoucích. To nás více než cokoliv jiného vede na stránky inzertních pracovních portálů.

Oblíbenci

Co nesnášíme ze všeho nejvíce? Největším prohřeškem ze strany našich šéfů považujeme protěžování ostatních kolegů a nespravedlivý přístup. Vyplývá to z výzkumu mezi více než 800 zaměstnanci, který provedla v Americe společnost Signs.com vytvářející prezentace na míru jiným společnostem. Zatímco 82 % mužů považovalo takové chování za nepřijatelné, ženám vadilo až z 92 %.

Mezi další nejčastěji uváděné chyby v jednání vedoucích respondenti uvedli následující:

Výhružky na adresu odcházejících zaměstnanců

Romantické návrhy a zneužívání postavení

Užívání drog a alkoholu v pracovní době

Používání firemních peněz pro osobní účely

Zmiňování špatných výkonů ostatních zaměstnanců

Přivlastňování práce ostatních pracovníků

Nedochvilnost

Špatná hygiena

Rušení mítinků 5 minut před jejím začátkem

 

Zdroj:

https://www.cnbc.com/50 % of people have quit because of a bad manager