O nás

Jak vzniklo NAE

Magazín NAE vznikl kvůli stále rostoucímu komerčnímu obsahu digitálního světa. Cílem je čtenáře přesunout z povrchu do hloubky a pomoci mu soustředit se na jeho skutečné potřeby a aktivovat je.

NAE je zkratkou latinské věty „Natura absoluta est.“ Spojení představuje přírodu nebo přírodní povahu jakožto absolutní, ucelenou, dokonalou hodnotu bytí jako takového.

Více o projektu

První fáze NAE vznikla koncem roku 2018 jako Instagramový profil. Původní myšlenku vytvořila tehdy 30 letá rodačka z Prahy, která chtěla především sama sobě dokázat, že na sociálních sítích může být i obsah, který má hlubší smysl a současně bude společnost zajímat.

Jak je známo, velké stigma sociálních sítí spočívá v příspěvcích, které mladé lidi spíše frustruje, nežli jim pomáhá. Proto jsme se rozhodli posílit obsah o informace, které budou pro čtenáře užitečnější. Projekt má pomáhat na cestě za osobními vizemi a pěstovat ve společnosti zdravé sebevědomí, pozitivní hodnoty a další přínosné charakteristiky dnešní doby.

Mladí a neklidní

V roce 2018 se zrodila myšlenka natočit video-rozhovory s mladými lidmi, kteří se rozhodli podnikat nebo se jinak věnovat oboru, který je zajímá. Smyslem je inspirovat společnost a mladou generaci především. Jedním z cílů je více přiblížit samostatnou činnost a ukázat, jak je přínosné pro život člověka dělat to, co ho baví a hlavně — že je možné se tím také uživit.

Naše Duše

V době koronavirové pandemie, a po úspěšných přednáškách ve spolupráci s terapeutem Martinem Zikmundem, jsme produkovali 4-dílnou minisérii krátkých filmových příběhů na témata, která se nejen v mladé společnosti velmi běžně vyskytují. Všechny díly jsou volně dostupné na našem YouTube kanálu. 

Redakce

Markéta Mandová

Šéfredaktorka a vrchní tahoun

 

Ať už mluvená nebo psaná komunikace je pro mě kouzelnou cestou jak vyjádřit jakoukoliv informaci na tisíc různých způsobů. Věřím, že vhodně zvolená řeč může dát mnohem víc, než jen sdílet informace. Ve svých autorských článcích se snažím probudit především pocity a inspiraci pro osobní představy každého čtenáře, které mohou pomoci ovlivnit způsob jeho myšlení.

marketa.mandova@gmail.com

Ludmila Rašková

Redaktorka a milovnice knih

 

Jsem studentkou Sociologie na Karlově Univerzitě. Ve volném čase píšu články, dobrovolničím pro neziskové organizace zaměřující se na rovnost a sociální otázky a pracuji na knize. V budoucnosti bych se chtěla stát literární dokumentaristkou.

Kateřina Petříková

Redaktorka a cestopisný dobrodruh

 

Navštívila jsem 50 zemí, přivedla na svět dvě děti, vystudovala žurnalistiku a svůj život plním zážitky ze sportovního lezení, ultramaratonů, horských treků a cyklistiky. 8 let se intenzivně věnuji studiu jógy. V životě mi nejvíc dalo 900 pěších kilometrů po Svatojakubské cestě, zimní cesta do Ladakhu či čtvrt roku v jihovýchodní Asii. Miluji nacházet radost v drobnostech, pamatujte: „Štěstí píše bílou“. 

Lea Uherková

Redaktorka a fejetonistka

 

Pro duševní a fyzickou rovnováhu potřebuji mít ve svém životě sport, přírodu, zdravé mezilidské vztahy, kreativní práci a hodnoty jako jsou pravdivost, vytrvalost, lehkost, humor a střídmost mezi objektivitou a subjektivitou. Studuji Bohemistiku, jelikož mě vždy fascinovala čeština a její rozmanitost. Umění vnímám jako jeden z pěti smyslů během našeho formování.

Bronislava Grossová

Redaktorka

 

Jsem mladý proaktivní člověk, který rád hledá odpovědi na otázky. Vystudovala jsem žurnalistiku, které se věnuji i profesně a aktuálně připravuji svůj románový debut. Hodiny prosezené u psaní nejraději kompenzuji sportem, pobytem v přírodě a časem stráveným s blízkými. Jsem vlk samotář, ale když vyrazím do společnosti, tak vyhledávám laskavost, odvahu a vytrvalost.

Jan Švec

Kameraman, režisér a střihač

 

Natáčení a střih videí je můj koníček a práce zároveň. Nejčastěji mě potkáte při natáčení svateb, kulturních a zábavních událostí a nebo propagačních videí. Vždycky jsem ale toužil natočit celovečerní film a díky projektu NAŠE DUŠE se tomu aspoň trochu můžu přiblížit.

www.tocimastriham.cz

Přidej se k nám!

Je ti obsah magazínu blízký? Baví tě psaní a hledáš, kde bys mohl/a publikovat své články? Nebráníme se dlouhodobé ani mimořádné spolupráci. Pošli nám ukázku své práce a my se ti ozveme!

info@projektnae.cz